Radyohaber.net

TARSUS’TA SAHTE DETERJANÜRETİCİLERİNE OPERASYON

TARSUS’TA SAHTE DETERJANÜRETİCİLERİNE OPERASYON
31 Ocak 2022 - 23:09

TARSUS’TA SAHTE DETERJANÜRETİCİLERİNE OPERASYON

 

Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğünce vatandaşın huzuru ve güveni amacıyla İlçe genelinde yapılan Genel Asayiş Uygulamalarında;

Temizlik ürünlerinde merdiven altı üretim yaptığı tespit edilen (B.C.) isimli şahsın Eski Ömerli Mahallesindeki imalathanesinde yapılan aramada, bilindik ve yaygın birçok temizlik markaların etiket ve kutularının kullanıldığı, 2472 kg. toz deterjan ve 5298 Litre sıvı temizlik ürünleri, temizlik ürünlerinin paketlemesinde kullanılan karton kutu, boş bidonlar ve markalara ait etiketler ile sahte temizlik ürünlerinin üretimi, dolum ve paketlemelerinde kullanılan makinalar elde edilmiş, şahsa gerekli yasal işlem yapılmış olup ayrıca;

Suriye uyruklu ( E.R. ) isimli şahıstan toplamda 55 gram metamfetamin olarak tabir edilen uyuşturucu madde elde edilmiş, Uyuşturucu Madde Ticaretinden işlem yapılan şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Bağlar Mahallesinde ( G.G. ) isimli şahıstan toplamda 85 gramkubar esrar olarak tabir edilen uyuşturucu madde elde edilmiş, şahsagerekli yasal işlem yapılmıştır.

Uygulamalarda ( D.G. – O.Y. – E.K. – A.Y. ) isimli şahıslardan toplamda 4 ruhsatsız tabanca, tabancalara ait 37 fişek elde edilmiş, şahıslara gerekli yasal işlem yapılmıştır.

Mersin Medya Grup A.Ş.